Prodavač v brazilském supermarketu zemřel, ale obchod zůstal otevřený

Zaměstnanec supermarketu Carrefour v Recife na severovýchodě Brazílie zemřel v práci, ale jeho tělo zakryly deštníky a kartonové krabice a obchod zůstal otevřený, za což čelí kritice. Řetězec se v tiskové zprávě omluvil, uvedla agentura AFP. K smutné události došlo minulý týden, ale najevo vyšla až nyní, pod vlivem zpráv šířících se po sociálních sítích.

Brasília Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

fikri-rasyid-ezec8-c_190807-094445_elev.jpg

odle prohlášení zaměstnanec, postižený infarktem, obdržel první pomoc a obchod přivolal lékařskou pomoc, ale po úmrtí zaměstnance dostal pokyn nehýbat tělem. (ilustrační foto) | Foto: Unsplash, Fikri Rasyid | Zdroj: Fotobanka Unsplash | CC BY 1.0,©

„Carrefour se omlouvá za neadekvátní formu, s níž zacházel se smutnou a nečekanou smrtí pana Moisese Santose, který podlehl infarktu v obchodě v Recife ve státu Pernambuco. Společnost udělala chybu, když ihned neuzavřela obchod, ale čekala na pohřební službu,“ uvedla místní pobočka francouzské společnosti. Podle prohlášení zaměstnanec, postižený infarktem, obdržel první pomoc a obchod přivolal lékařskou pomoc, ale po úmrtí zaměstnance dostal pokyn nehýbat tělem. Společnost, která patří k největším řetězcům v zemi, se omluvila pozůstalým.

Vdova identifikovala zesnulého jako Manoela Moisese Cavalcanteho. „Rozhořčilo mě to. Lidské bytosti nemají žádnou hodnotu, zajímají je jen peníze. Myslím, že je to otázka úcty. Cítím se hrozně,“ řekla Odeliva Cavalcanteová novinářům.

Hodně uživatelů internetu si na sociálních sítích vzpomnělo na další případ, kdy před dvěma lety ostraha supermarketu v Sao Paulu ubila psa, který vběhl do obchodu. Záběry vyvolaly velký rozruch.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme