Policie v Brazílii zatkla čelního představitele italské 'Ndranghety. Pašeráka kokainu dopadla po pěti letech

V Brazílii byl po pěti letech na útěku zatčen jeden z hlavních italských pašeráků kokainu, 61letý Nicola Assisi, člen kalábrijské 'Ndranghety. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní úřady. Policisté zatkli i jeho 36letého syna Patricka. Muži budou vydání do Itálie, kde byli odsouzeni za mezinárodní obchod s drogami.

São Paulo Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kokain

Muži zákona v bytě našli nástroj na výrobu pečetí na přepravních kontejnerech, dvě zbraně, jedno kilo kokainu a miliony eur v hotovosti. (ilustrační foto) | Foto: Národní protidrogová centrála | Zdroj: iROZHLAS.cz

Dvojice žila v luxusním střešním bytě s tajnými místnostmi pro ukrývání drog, peněz, zbraní i gangsterů samotných v případě policejního zátahu, řekl novinářům Luciano Flores z brazilské policie. Penthouse byl osazen sofistikovaným systémem kamer.

Muži zákona v bytě našli nástroj na výrobu pečetí na přepravních kontejnerech, dvě zbraně, jedno kilo kokainu a miliony eur v hotovosti. Peníze zatím nespočítali, ale uvedli, že štosy bankovek vážily přes 20 kilogramů.

Fico si telefonoval s italským podnikatelem Vadalou, který je spojovaný s ´Ndranghetou, uvedla média

Číst článek

Otec a syn byli na útěku od roku 2014 a pod falešnými identitami žili v Portugalsku a Argentině, informovala dále brazilská policie. Podle agentury ANSA byli muži v Itálii odsouzeni ke třiceti letům vězení.

Assisi má ještě druhého syna, 30letého Pasquala, který byl roku 2017 v Itálii zatčen a obviněn za mezinárodní obchod s drogami.

Podle studie výzkumného ústavu Demoskopika z roku 2013, vydělala 'Ndrangheta v roce 2012 víc peněz než Deutsche Bank a McDonald’s dohromady a měla obrat 53 miliard eur (1,35 bilionu korun). Příjmy ve státním rozpočtu České republiky loni byly 1,4 bilionu korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme