Brazílie hlásí dalších 26 tisíc nakažených koronavirem. Za poslední den zde zemřelo 602 lidí

Brazílie zaznamenala za posledních 24 hodin dalších 26 051 pozitivních nálezů na koronavirus, počet zemřelých v souvislosti s covid-19 v této největší latinskoamerické zemi vzrostl o 602. Chile k pondělí dni eviduje již přes 10 000 obětí nákazy, zatímco Mexiko ohlásilo přes 4600 nových infekcí a 273 dalších úmrtí, informovala agentura Reuters.

Brasília Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brazilci reagují na první případ koronaviru

Brazílie s asi 210 miliony obyvatel je v absolutních číslech druhou nejhůře zasaženou zemí na světě po USA | Zdroj: Reuters

Brazílie s asi 210 miliony obyvatel je v absolutních číslech druhou nejhůře zasaženou zemí na světě po USA. Od začátku pandemie eviduje již přes 1,6 milionu pozitivních nálezů na SARS-CoV-2, v souvislosti s onemocněním covid-19 v zemi zemřelo již 64 867 pacientů.

Ve Španělsku zavřeli kvůli viru druhou oblast. Tentokrát jde o část Galicie na severu země

Číst článek

V pondělí oznámené údaje jsou nižší, než kolik v zemi činí klouzavý sedmidenní průměr. Brazílie však po víkendu pravidelně hlásí nižší údaje než přes týden, zřejmě v souvislosti s pracovním volnem na úřadech a v některých laboratořích.

Chile překonalo hranici 10 000 zemřelých po nákaze koronavirem od začátku pandemie. Tamní úřady započítávají do statistik kromě 7057 obětí s potvrzeným SARS-CoV-2 také 3102 případů, u nichž lékaři nákazu covidem-19 jako příčinu smrti pouze předpokládají.

Takový postup doporučuje Světová zdravotnická organizace (WHO). Osmnáctimilionové Chile je společně s Brazílií, Mexikem a Peru jednou z nejhůře zasažených latinskoamerických zemí.

Mexiko po pondělním přírůstku eviduje již 256 848 pozitivních nálezů na koronavirus od začátku pandemie, 30 639 osob tam v souvislosti s nákazou zemřelo. Vysocí vládní představitelé však opakovaně varují, že skutečný počet nakažených i zemřelých je v zemi pravděpodobně vyšší, než udávají statistiky. To podle odborníků platí také pro další země nejen tohoto regionu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme