Brazílie zaznamenala rekordní přírůstek úmrtí s covid-19. Oproti minulým dnům stoupl o dvojnásobek

V Brazílii během úterý zemřelo 1179 pacientů s onemocněním covid-19, jde tak vůbec o nejvyšší bilanci obětí od vypuknutí epidemie v zemi. Oznámilo to tamní ministerstvo zdravotnictví. Brazílie je tak nejhůře zasaženou zemí pandemií v Jižní Americe, celkem v zemi zemřelo na komplikace spojené s koronaviem bezmála 18 000 lidí.

Brasília Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Brazílii se koronavirem nakazilo třetí největší množství obyvatel na světě | Zdroj: Reuters

V úterý poprvé denní počet obětí v Brazílii překročil tisícovku. Oproti údajům za pondělí, kdy zemřelo 674 lidí s covidem-19, je to skokový nárůst takřka o dvojnásobek.

Pokud se Světová zdravotnická organizace nezlepší, financování zastavíme trvale, pohrozil Trump

Číst článek

Brazílie má podle dat americké Univerzity Johnse Hopkinse po Spojených státech a Rusku třetí největší počet nakažených, nemoc covid-19 zde byla potvrzena u zhruba 271 600 lidí. Za uplynulý den pak přibylo 17 400 nakažených, což je podle Reuters rovněž rekordním nárůstem během 24 hodin.

Brazilský prezident Jair Bolsonaro, který se kvůli přístupu k řešení současné krize stal terčem kritiky, oznámil, že prozatímní ministr zdravotnictví Eduardo Pazuello ve středu rozšíří doporučení k užívání léku hydroxychlorochin. Toto antimalarikum podle některých názorů pomáhá při léčbě onemocnění covid-19.

Bolsonaro poznamenal, že jeho třiadevadesátiletá matka má po ruce krabičku chlorochinu pro případ, že by lék potřebovala, a že tuto látku bere preventivně americký prezident Donald Trump.

Trump kvůli preventivnímu užívání hydroxychlorochinu čelí kritice, neboť při podávání léku hrozí vedlejší účinky, terapii ale v úterý obhajoval. Prohlásil, že tento lék poskytuje další úroveň bezpečnosti, důkazy k tomu ale nepředložil, napsal Reuters. "Lidé si na to budou muset udělat vlastní názor," dodal. Trump, pro kterého je Bolsonaro ideologickým spojencem, rovněž prohlásil, že kvůli koronaviru zvažuje zákaz vstupu do USA pro cestující z Brazílie.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme