Brazilský vítěz loterie po únosu kvůli výhře zemřel. Je to nejméně čtvrtý takový případ od roku 2007

Brazilský muž, který v roce 2020 vyhrál devět milionů dolarů (v přepočtu 228 milionů korun), byl zavražděn poté, co byl kvůli výhře unesen. Svým únoscům se předtím neúspěšně pokusil převést výkupné, uvedl list El País. Od roku 2007 byli zavražděni už nejméně čtyři výherci loterie Mega-Sena.

Brasília Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Los (ilustrační foto)

Pětapadesátiletý Jonas Lucas Alves Dias, který v roce 2020 zvítězil v největší brazilské loterii, byl 14. září nalezen vážně zraněný na dálnici v Hortolandii (ilustrační foto) | Foto: Brendan McDermid | Zdroj: Reuters

Pětapadesátiletý Jonas Lucas Alves Dias, který v roce 2020 zvítězil v největší brazilské loterii, byl 14. září nalezen vážně zraněný na dálnici v Hortolandii, městě s 236 000 obyvateli ve státě Sao Paulo. Po převozu do nemocnice ale na následky zranění zemřel. Policie zatkla dva podezřelé, další dva zůstávají na svobodě.

Zvláštnosti brazilských voleb: stovky kandidátů uvádí jinou barvu pleti než před těmi minulými

Číst článek

Alves Dias předtím odešel ze svého domova na procházku a už se nevrátil. Podle policie ho únosci drželi asi 20 hodin, než byl nalezen na dálnici. Požadovali po něm asi 600 000 dolarů (15,1 milionu korun).

V audiozáznamech, které získala stanice Globo, bylo slyšet, jak Alves Dias telefonicky žádá svého bankéře, aby převod schválil. Banka ale jeho žádost zamítla, protože šlo o „nereálnou částku“.

Ministr veřejné bezpečnosti Sao Paula oznámil, že pachatelé vybrali z účtu oběti částku odpovídající 4000 dolarů. Úřady, které uvedly, že motivem útoku byla výhra v loterii, čin vyšetřují jako vydírání a vraždu.

V brazilském pralese zemřel ‚muž z děr‘, který byl známý jako nejosamělejší člověk světa

Číst článek

Přestože se Alves Dias stal díky výhře v loterii milionářem, měl podle listu El País skromný životní styl. Nadále žil se svou rodinou ve stejném domě v Hortolandii, nezvýšil zabezpečení svého domu a chodil na stejná místa jako dřív, téměř vždy v žabkách. Jeho sousedé brazilskému tisku řekli, že o jeho bohatství věděli všichni v okolí.

Skromný výherce loterie si dovolil jen několik málo luxusních věcí. Přestal pracovat jako prodavač nářadí, koupil si farmu v nedalekém městě a kamarádovi z dětství daroval nákladní auto.

Uhradil také léčebné výlohy dalšího přítele z dětství, který podstupoval léčbu rakoviny. Ve zprávách místního tisku ho všichni, kdo milionáře znali, definovali jako člověka s prostým životem a dobrým srdcem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme