Brazílii zasáhly rekordně prudké deště. Zahynulo nejméně 30 lidí, dalších 17 se pohřešuje

Silné bouře, které od čtvrtka trápí stát Minas Gerais na jihovýchodě Brazílie, si vyžádaly nejméně 30 životů, dalších 17 lidí se pohřešuje. S odvoláním na brazilské úřady o tom informovala AFP. Rekordní deště zasáhly třicet měst a domovy kvůli nim muselo opustit přes 3500 lidí.

Brasília Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé odstraňují následky rekordně prudkých dešťů v jednom z největších brazilských měst Belo Horizonte | Foto: Alexandre Mota | Zdroj: ČTK/AP

Brazilský národní meteorologický ústav INMET uvedl, že za 24 hodin naměřil nejvyšší srážky od začátku měření před 110 lety. Mezi čtvrtkem 9.00 tamního času a pátkem 9.00 v jednom z největších brazilských měst Belo Horizonte spadlo 171,8 milimetrů srážek. Déšť neustal ani v sobotu.

Záchranáři prohledávají místo sesuvu půdy v jednom z největších brazilských měst Belo Horizonte | Foto: Cristiane Mattos | Zdroj: Reuters

Záběry z brazilských televizních stanic ukazovaly sesutou půdu a zborcené domy, bouře rovněž vyvrátily stromy a sloupy elektrického vedení. Kvůli srážkám, které se dotkly i sousedních států Ria de Janeira a Espírita Santa, se vylily řeky z koryt.

Šest lidí zemřelo v pátek na jižních předměstích Belo Horizonte, když se na ně zřítil dům. Úřady přímo ve městě hlásily čtyři oběti, jeden člověk zemřel v sousedním městě Contagem.

Přívalové deště zasáhly jihovýchod Brazílie, zejména pak stát Espírito Santo, i minulý týden. Při záplavách a sesuvech půdy vyvolanými přívalovými dešti zemřelo šest lidí. Voda plná bahna zaplavila ulice měst a odnášela automobily, ve městě Iconha zničila veškeré obchody.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme