Brazílie posílá do Londýna své vyšetřovatele

Brazílie vyslala do Londýna dva své vyšetřovatele, kteří se mají seznámit s průběhem vyšetřování okolností smrti mladého Brazilce v londýnském metru. Toho před měsícem policisté zastřelili, když ho omylem považovali za teroristu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

britští policisté v Londýně

britští policisté v Londýně | Zdroj: ČTK

Sedmadvacetiletý brazilský občan Jean Charles de Menezes byl zastřelen v metru příslušníky protiteroristického útvaru londýnské policie 22. července, den po druhé vlně teroristických útoků na veřejnou dopravu britské metropole. Dva brazilští činitelé budou klást dotazy členům nezávislé vyšetřovací komise, aby se dozvěděli podrobnosti. Dokumenty, které se dostaly do rukou novinářů, zpochybnily oficiální verzi tohoto incidentu. Například tvrzení, že Jean Charles de Menezes kladl policistům odpor.

Mezitím skupina stoupenců kampaně de Menezesovy rodiny dnes pořádá vigilii před úřadovnou premiéra v Downing Street. Náměstek předsedy vlády John Prescot podle novin Daily Mail odsoudil policejní nabídku 15 tisíc liber jako odškodné rodině oběti.

Milan Kocourek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme