Brazílie roztáčí karnevalový rej. Částečně bude k vidění i na internetu

Rio de Janeiro i celá Brazílie ožívají rytmy samby. Začíná totiž každoroční karnevalové šílenství, ke kterému patří slavnostní defilé v kostýmech i pouliční reje. Potrvá až do úterý. Samotné Rio de Janeiro je připravené na tři čtvrtě milionu turistů. Nabídne jim jako každý rok oslňující soutěžní průvod škol samby i plné ulice slavících lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karneval v brazilském Sao Paulu | Foto: Caio Pimenta / SPTuris

Jak v Dopoledním Radiožurnálu připomněl redaktor David Koubek, letošní karneval poznamenal požár v dílnách škol samby. Došlo k němu na začátku února, ve chvíli, kdy už byly kostýmy i alegorické vozy skoro připravené.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nejen novinky letošního karnevalu v Riu de Janeiru přiblížil v Dopoledním radiožurnálu redaktor David Koubek.

„Plameny v Městečku samby zasáhly dílny čtyř škol. Jsou to takové velké hangáry, velké čtyřpatrové dílny, kde sídlí všechny školy z nejvyšší karnevalové ligy a kde se připravuje všechno pro průvod. Poškozené školy samby se pokusily vše dohnat, doopravit, ale stejně asi budou v oné soutěži na sambodromu trochu handicapované,“ dodal.

Úřady se letos zaměřily mimo jiné na bezpečnost v ulicích Ria de Janeira - těsně před karnevalem zprovoznila policie tři desítky kamer, místa kolem sambodromu budou také lépe osvětlená.

Co se týče nebezpečí z přehřátí, to letos podle Koubka zřejmě nehrozí, protože teploty budou přes celý den mezi 20 a 30 stupni Celsia a občas by mělo zapršet.

Karneval v brazilském Sao Paulu | Foto: Caio Pimenta / SPTuris

„K bezpečí patří i zdraví a proto brazilské ministerstvo zdravotnictví, což už je taková tradice, rozdalo na 63 milionů kondomů,“ doplnil.

Připomněl, že novinkou karnevalu je letos přímý přenos nejdůležitějších scén na internetu. Objeví se tam také záběry z masopustního průvodu v Salvadoru da Bahía. Tamní karneval je sice méně známý, ale vystupuje na něm řada brazilských umělců.

David Koubek, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme