Brazílie se chystá na volby, na mnoha místech zesílila bezpečnostní opatření

Brazílie se připravuje na nedělní volby. V páté nejlidnatější zemi světa bude celkem 143 milionů voličů vybírat zástupce do zastupitelstev spolkových států, federální parlament, 27 guvernérů a prezidenta. Na mnoha místech země platí zvláštní bezpečnostní opatření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby v Brazílii | Zdroj: Reuters

V Riu de Janeiru a stejnojmenném státě je v ulicích oproti běžným dnům dvakrát víc policistů. Zvláštní režim začal platit dříve kvůli a přestřelkám a ozbrojeným konfliktům z uplynulého týdne.

Kvůli vlně útoků hlavně proti autům a domům policistů a policejním stanicím přiletěly do státu Santa Catarina posily z Federálního bezpečnostního sboru. Úřady přesunuly odsouzené, kteří údajně vše koordinovali, z místních věznic do jiných států.

Většina brazilských spolkových států se také rozhodla pro zítřek ponechat zákaz prodeje alkoholu, podobně jako při předchozích volbách.

Vrchní volební soud zaznamenal řadu pokusů o proniknutí do sítě, která sbírá hlasy z elektronických volebních uren po celé zemi. Ubezpečuje ale, že systém hackerům odolá.

Prezidentské volby v Brazílii - přehled kandidátů | Foto: Český rozhlas

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme