Brazílie znovu ožívá karnevalovým šílenstvím

V Brazílii naplno propukl karnevalový rej. Na sambodromu v Riu de Janeiru vystoupily dětské skupiny jednotlivých škol samby, v Sao Paulu mezi tím defilovalo prvních sedm škol, které se účastní nejvyšší karnevalové ligy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

karneval v Sao Paulu | Foto: AFP

Zatímco hlavní soutěž nejznámějšího karnevalu v Rio de Janeiru začíná v neděli večer, na konkurenčním sambodromu v Sao Paulu bojují školy samby o nejvyšší karnevalový titul už v noci na sobotu a neděli.

Podle Soníi, která pracuje pro jednu ze čtrnácti nejlepších škol samby v Sao Paulu Vai-Vai, je zdejší karneval stejně dobrý jako ten v Riu. Myslí si ale, že mu chybí větší propagace.

I škola Vai-Vai chce v dnešním druhém kole upoutat co největší pozornost diváků a poroty. Nebude to ale mít jednoduché. Šampión loňského karnevalu Sao Paula, škola Império de Casa Verde totiž předvedla i letos skvělý výkon - zaujala například sedmi alegorickými vozy s velkými pohyblivými figurínami tygrů.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme