Brazilský ministr sportu pochybuje o včasném dostavění nových stadionů na MS ve fotbale

Brazilci musejí do začátku mistrovství světa ve fotbale, které se v zemi koná příští rok, postavit pět nových stadionů. Zda to ale stihnou, není vůbec jasné. Ministr sportu Aldo Rebeldo se totiž obává, že pokud stavební práce půjdou v dosavadním tempu, tak se to rozhodně nestihne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na Rio de Janeiro - záliv | Foto: Pavel Trčala

„Takové zpoždění je typické jednak pro stavby takového charakteru, a typické je to i pro Brazílii. Tam se zkrátka něco naplánuje, udělá se poměrně ambiciózní plán, časový harmonogram prací, ale práce potom váznou,“ říká zahraniční redaktor České televize David Koubek.

Přehrát

00:00 / 00:00

O tématu mluvil ve Stalo se dnes na Radiožurnálu zahraniční redaktor České televize David Koubek

Podle něj brazilský ministr své prohlášení možná myslel jako jakési varování firmám, které stadiony staví, že nebude tolerovat navyšování nákladů, s čímž firmy možná počítají, protože tomu tak vždy v Brazílii bylo.

FIFA požaduje, aby stadiony byly hotové do konce roku. Ze šesti stadionů se podle plánu staví jenom na jednom.

„Myslím si, že Brazílie nakonec stadiony dostaví. Stejně jako šest stadionů, které již postavené jsou a zažily generálku na konfederačním poháru. Což také ministr pochválil,“ dodává Koubek.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme