Brazilský stát Santa Catarina se snaží utlumit vlnu žhářských útoků

Obyvatelé jihu Brazílie se potýkají se žhářskými útoky. Stát Santa Catarina zaznamenal za poslední dva týdny více než stovku případů, kdy se útočníci snažili podpálit soukromá auta policistů. Cílem útoků byly také autobusy, a dokonce i školky a školy. Policie zadržela na několika místech podezřelé, kteří u sebe měli materiál pro výrobu Molotovových koktejlů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oheň, požár, hasiči | Foto: Kateřina Křenová

Útoky mají koordinovat členové kriminálních gangů z jedné věznice v Santa Catarině. Pokyny ale podle vyšetřovatelů dostávají i z káznice v sousedním státě. Právě tam přesunuly úřady řadu vězňů vloni při podobné sérii útoků.

Dvě desítky nejvíce nebezpečných trestanců odvezli ze Santa Catariny i teď. Policisté společně s vojáky z Federálních bezpečnostních sil postavili silniční zátarasy na hranicích s okolními brazilskými státy a s Argentinou.

Hlídají i vzdušný prostor a vodní cesty. Chtějí tak zabránit převozu drog, zbraní a osob, které utíkají před spravedlností.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme