Breivik se snaží šokovat soud. Při výslechu je ale nervózní a nechce odpovídat

Buď svobodu nebo smrt. Každý jiný rozsudek je podle Anderse Breivika směšný a ubohý. Přes silná slova už ale zdaleka nepůsobí tak sebejistě jako na začátku. Státní zástupkyně ho během výsledku dostala do úzkých.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Norský atentátník Anders Behring Breivik před soudem hájil své útoky, při nichž před devíti měsíci pozabíjel 77 lidí. | Zdroj: Reuters

Když se žalobkyně snažila zjistit, jak je to s tajnými organizacemi, který má být Breivik členem, působil nejistě a podrážděně. Na některé otázky dokonce odmítl odpovědět.

Na to má právo, ale soud si jeho mlčení může vysvětlit jako přitěžující okolnost. V jednu chvíli právničku dokonce obvinil z toho, že se ho snaží zesměšnit.

Breivikovi jde v těchto dnech o hodně. Obžaloba věří, že tajné organizace jsou pouze výplodem jeho mysli. Dokáže-li to, bude Breivik o něco blíž umístění do léčebny, což chápe jako mnohem horší trest než doživotní vězení. A snaží se tomuto osudu uniknout za každou cenu.

Ondřej Bouda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme