Breivikovi končí soudem nařízená samovazba. Zůstane ale v izolaci

Policie už nebude žádat o prodloužení totální izolace pro Anderse Behringa Breivika, ve které ho drží od zatčení na norském ostrově Utöya, kde postřílel 69 lidí. Dalších 8 zabil bombou nastraženou v autě před vládními budovami v Oslu. Pro šíleného střelce se ale pravděpodobně nic nezmění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anders Behring Breivik | Zdroj: ČTK

Breivik čeká na soud v přísně střežené věznici Ila. Podle policie už pominuly důvody pro jeho držení v izolaci. Výslechy svědků se chýlí ke konci a tak nehrozí, že by je ovlivňoval. Podařilo se také prokázat, že jednal sám a tak nejsou komplicové, kteří by se s ním chtěli spojit.

Věznice přesto chce i nadále držet Breivika ve stejném režimu jako dosud. Někteří vězňové mu totiž vyhrožují smrtí.

Navíc Breivik se podle svého manifestu připravoval i na útěk z vězení. A tak není žádoucí, aby komunikoval s vnějším světem.

Jeho právník chce přesto co nejdříve požádat o zmírnění podmínek vazby. Norská justice o víkendu předběžně stanovila začátek nejsledovanějšího procesu v dějinách země na začátek dubna.

Ondřej Bouda, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme