Poradce výboru, který řeší kauzu Bretta Kavanaugha, odstoupil. Byl obviněn ze sexuálního obtěžování

Mediální poradce právního výboru amerického Senátu, který projednává kauzu Bretta Kavanaugha obviněného ze sexuálního obtěžování, byl sám obviněn ze sexuálního obtěžování. Oznámila to v sobotu televize NBC. Devětadvacetiletý Garrett Ventry se měl nepřístojně chovat vůči kolegyni v aparátu republikánů v Severní Karolíně.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brett Kavanaugh | Foto: Chris Wattie | Zdroj: Reuters

Ventry podle NBC radil šéfovi právního výboru Chucku Grassleymu při přípravě mediálních informací o kauze Kavanaugha, kterého Bílý dům doporučil do funkce člena Nejvyššího soudu USA.

Grassleyho výbor jedná o tom, zda kandidaturu doporučí k odhlasování senátnímu plénu. Projednávání se ale zadrhlo po obvinění, že Kavanaugh se před 36 lety pokusil znásilnit spolužačku na střední škole.

O povaze údajného provinění Ventryho, který byl podle Grassleyho jen „jedním z poradců“, se média nezmiňují. Mediální manažer odstoupil z funkce, aby práci právního výboru nepoškodil. Jakýkoli prohřešek ale popírá.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme