,Silná, upřímná a strhující.‘ Trumpovi se Kavanaughova obhajoba líbila. Senát vyzval k jeho podpoře

Americký prezident Donald Trump na twitteru označil výpověď sporného kandidáta na soudce Nejvyššího soudu Bretta Kavanaugha před právním výborem Senátu za upřímnou a vyzval Senát, aby ho potvrdil. Kavanaugh ve čtvrtek před právním výborem Senátu amerického Kongresu odmítl obvinění Christine Blaseyové Fordové, že se jí před 36 lety pokusil znásilnit.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

americký prezident Donald Trump

„Soudce Kavanaugh ukázal Americe přesně ten důvod, proč jsem ho nominoval. Jeho výpověď byla silná, upřímná a strhující,“ uvedl Trump na twitteru. „Senát musí hlasovat ( ve prospěch Kavanaugha)!“ doplnil šéf Bílého domu.

Christine Blaseyová Fordová ve čtvrtek pod přísahou v právním výboru Senátu amerického Kongresu prohlásila, že Kavanaugh ji jako středoškolák sexuálně napadl. Kavanaugh následně všechna obvinění rozhodně odmítl a prohlásil, že sexuálně nikoho nenapadl ani na střední škole, ani na univerzitě. Obvinění podle něj zničila jeho jméno a ublížila jeho rodině.

Právní výbor Senátu má začít hlasovat o kandidátovi do Nejvyššího soudu USA Kavanaughovi již v pátek. K definitivnímu potvrzení bude potřebovat schválení v celé komoře.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme