Brexit by měl katastrofální dopad na fotbal, varuje manažerka West Ham United

Odchod Spojeného království z Evropské unie by mohl mít zničující dopad na ostrovní fotbal, varuje Karren Bradyová, viceprezidentka anglického klubu West Ham United. Podle ní hrozí, že by v takovém případě řada špičkových evropských fotbalistů zemi opustila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový míč | Foto: Fotobanka stock.xchng

Bradyová, která je současně členkou Sněmovny lordů za Konzervativní stranu, napsala dokonce dopis prezidentům všech britských profesionálních klubů.

V něm jedna z hlavních postav prounijní kampaně Britain Stronger in Europe vyzvala, aby týmy podpořily setrvání Spojeného království v EU. V opačném případě podle Bradyové hrozí masový odliv evropských hráčů, hlavně z Premier League.

Asi 200 fotbalistů z členských států v současnosti v nejvyšší anglické soutěži využívá práva volného pohybu osob v rámci EU.

Karren Bradyová taky upozorňuje na fakt, že by fanoušci zaplatili víc za fotbalové cesty na kontinent. Juniorský fotbal by prý navíc přišel o finanční prostředky, které čerpá z unijních fondů.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme