‚Pochopitelně je to vtip.‘ Kočka jménem Brexit neexistuje, francouzská ministryně žádnou nemá

V uplynulých dnech se ve francouzských médiích rychle šířila zpráva o kočce francouzské ministryně pro evropské záležitosti Nathalie Loiseauové, která prý svému mazlíčkovi začala říkat Brexit kvůli jeho nerozhodnosti. Nyní se však ukázalo, že od členky francouzské vlády šlo pouze o vtip. Žádnou kočku ve skutečnosti nemá, informovala agentura AFP.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzská ministryně pro evropské záležitosti Nathalie Loiseauová | Foto: Philippe Wojazer | Zdroj: Reuters

Příběh odstartoval článek listu Journal du Dimanche, který vycházel z facebookového příspěvku Loiseauové. „Začala jsem říkat své kočce Brexit. Každé ráno mě vzbudí mňoukáním, protože chce ven z pokoje. Když jí otevřu, zůstane nerozhodně ve dveřích. A když ji dám ven, dívá se na mě nespokojeně,“ uvedla ministryně na svém profilu.

Francouzská ministryně pojmenovala svého kocoura Brexit. Prý kvůli jeho nerozhodnosti

Číst článek

Už v neděli odpoledne v rozhovoru na rozhlasové stanici RadioJ ale Loiseauová přiznala, že šlo o žert poukazující na neschopnost britských politiků učinit rozhodnutí o způsobu a načasování svého odchodu z Evropské unie.

Smysl pro humor

„Pochopitelně je to vtip... žádnou kočku nemám,“ řekla ministryně. Tuto informaci podle AFP potvrdili její spolupracovníci. „Myslím, že pro zvládání brexitu je nutné mít jistý smysl pro humor. Nejen pro mě, ale i pro mé spoluobčany,“ dodala později.

AFP uvádí, že Loiseauová se patrně ve svém facebookovém příspěvku inspirovala nejrůznějšími vtipnými analogiemi pro brexitový proces, které v těchto dnech kolují po sociálních sítích. Tyto popisy nevycházejí jen z problematických návyků koček, jak ukazuje nedávný tweet uživatelky Dr Emily Kate.

„Brexitová analogie: Všichni jsme jednou byli v hospodě s kamarádem, který řekne: ‚Tady to stojí za ho*no, pojďme někam jinam.“ A když odejdete, uvědomíte si, že nemá tušení, kam by se dalo jít, a tam, odkud jste odešli, už vás zpátky nepustí. Spojené království stojí u obchůdku s kebabem ve dvě hodiny ráno a hádá se o tom, kdo za to může,“ napsala uživatelka Emily Kate.

Brexit analogy; We’ve all been on a night out with a mate who says “It’s shit here - let’s go somewhere else.” Then when u leave u realise he has no idea where to go &the place u left wont let u back in.
The UK is standing in a kebab shop at 2am arguing about whose fault it is

20:12 – 14. 03. 2019

6525 19101

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme