Labouristé by mohli podpořit brexitovou dohodu. Požadují za to nové referendum

Britští labouristé by mohli nechat projít v parlamentu brexitovou dohodu, kterou s Bruselem dojednala konzervativní premiérka Theresa Mayová výměnou za to, že o ní budou mít Britové možnost posléze hlasovat v referendu. S odvoláním na několik zdrojů z hlavní opoziční strany o tom v pátek píše britský deník The Guardian.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeremy Corbyn | Foto: Peter Nicholls | Zdroj: Reuters

Podle listu má mezi labouristy i některými konzervativci stále větší podporu návrh poslanců Petera Kylea a Phila Wilsona. Podle něj by se labourističtí poslanci při hlasování o brexitové dohodě zdrželi, pokud by Dolní sněmovna předtím schválila jejich dodatek, že dohoda musí být předložena k posouzení britskému lidu.

Britští poslanci schválili plán Mayové, otevřená dál zůstává i cesta k odkladu brexitu

Číst článek

Podporu druhému referendu o brexitu oznámil po dlouhém váhání tento týden šéf labouristů Jeremy Corbyn. Zdůraznil ale, že strana má nadále v úmyslu pokusit se prosadit svou představu brexitu nebo předčasné volby.

Parlament má o dohodě hlasovat do 12. března, přesné datum známo není. Média spekulují, že by se tak mělo stát příští týden.

Pokud poslanci dohodu neschválí, budou následně hlasovat o tom, zda má země odejít z Evropské unie bez dohody. Pokud ani tento krok nepodpoří, čeká je hlasování o odkladu brexitu, plánovaného na 29. března. To je už za 28 dní.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme