Obětujte své osobní zájmy a překonejte rozpory o brexitu, napsala Mayová svým poslancům

Britská premiérka Theresa Mayová vyzvala konzervativní poslance, aby v národním zájmu překonali rozpory ohledně vystoupení země z Evropské unie. Podle agentury Reuters to napsala v dopise spolustraníkům v Dolní sněmovně. Její kancelář oznámila, že premiérka se příští týden v Bruselu znovu k jednání o brexitu sejde s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská premiérka Theresa Mayová při projevu v Dolní sněmovně | Foto: Parliament TV | Zdroj: Reuters

Datum jednání s Junckerem oznámeno nebylo. Premiérčina kancelář uvedla, že Mayová v příštích dnech chce hovořit s vedoucími představiteli každého z členských států EU.

‚Není to v zájmu žádné strany.‘ Podle Petříčka by v případě tvrdého brexitu kleslo české HDP až o procento

Číst článek

Britský ministr pro brexit Stephen Barclay se v pondělí setká s hlavním unijním vyjednavačem Michelem Barnierem.

O den později má britský generální prokurátor Geoffrey Cox v projevu nastínit, jaké změny v dohodě o brexitu jsou žádoucí, aby se země kvůli irské pojistce neocitla v „trvalé pasti“.

Mayová minulý čtvrtek v parlamentu utrpěla porážku v symbolickém hlasování o brexitu a do Bruselu za Junckerem pojede podle agentury Reuters oslabená.

Sporným bodem zůstává hranice mezi Irskou republikou a Severním Irskem a její průchodnost po vystoupení Spojeného království z EU.

V dopisu konzervativním poslancům ministerská předsedkyně varovala před rozpory uvnitř konzervativního tábora. „Naše strana může učinit to, co v minulosti učinila tak často: oprostit se od toho, co nás rozděluje, a sjednotit se za tím, co nás spojuje. Obětovat, je-li to nutné, osobní zájmy ve jménu nejvyšší služby zájmům národa,“ napsala Mayová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme