Britská opozice nechce další referendum o vystoupení z Evropské unie. Setrvání má nyní větší podporu

Britská opoziční Labouristická strana nepodporuje konání dalšího referenda o brexitu. Řekl to předseda strany Jeremy Corbyn. Stejný názor má i britská premiérka Theresa Mayová.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brexit | Foto: Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.0 Generic, Paul Lloyd

Podle průzkumů by teď většina lidí ve Velké Británii hlasovala proti vystoupení z Evropské unie. Třeba prosincové šetření agentury BMG ukázalo, že by pro setrvání v osmadvacítce bylo 51 procent Britů, proti 41.

Pro setrvání v unii by teď hlasovalo 51 % Britů, tvrdí průzkum

Číst článek

O nové referendum stojí bývalý předseda euroskeptické strany UKIP Nigel Farage. Ten v rozhovoru pro list Observer řekl, že odpůrci vystoupení z unie mají většinu v parlamentu a že je proto třeba, aby se zastánci brexitu znovu zmobilizovali.

Skotská premiérka a podporovatelka setrvání v unii Nicola Sturgeonová v souvislosti s tím prohlásila, že si zatím není jistá, jestli by se mělo konat další referendum o osamostatnění Skotska od Británie. Záleží prý na tom, jak se budou vyvíjet jednání mezi Londýnem a Bruselem o brexitu.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme