Brigády mučedníků znovu zabíjely

Dvě oběti mezi izraelskými civilisty si vyžádal sebevražedný útok palestinského radikála ve městě Petah Tikva nedaleko Tel Avivu. Starší žena a 18měsíční holčička zemřely po převozu do nemocnice. Podle policie je nejméně 27 lidí zraněno, z toho pět těžce. K atentátu se přihlásily Brigády mučedníků od Al-Aksá, ozbrojené křídlo hnutí Fatah palestinského prezidenta Jásira Arafata.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

místo atentátu | Foto: ČTK/EPA

Jak hlásí zpravodaj Radiožurnálu Jaromír Janev, k útoku došlo v obchodním centru u jedné z kaváren, kde atentátník odpálil nálož, kterou měl u sebe. Policie ještě dlouho poté pročesávala okolí, protože atentátníci někdy připravují ještě druhou nálož, která má explodovat ve chvíli, kdy se na místě neštěstí shluknou lidé a probíhají tam záchranné práce.

Tragédie se odehrála po sérii signálů, které naznačovaly, že radikálové připravují řadu podobných útoků. Žádné informace ale neukazovaly na město Petah Tikva. Město je shodou okolností jednou z prvních obcí, které Židé založili v začátcích přistěhovalectví, jež je v Izraeli označováno za návrat do zaslíbené země.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Janev o útoku v Petah Tikva

Úřad izraelského premiéra připsal odpovědnost za útok Arafatovi, palestinská samospráva ale sebevražedný atentát odsoudila. V jejím prohlášení se uvádí, že autonomie odsuzuje jakékoli násilí proti civilistům.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme