Británie a Francie v boji s terorismem posílí spolupráci a výměnu tajných informací

Britská vláda chce v boji proti takzvanému Islámskému státu zahájit letecké údery také v Sýrii. Oznámil to britský premiér David Cameron po schůzce s francouzským prezidentem Françoisem Hollandem v Elysejském paláci. Obě země také chtějí posílit spolupráci a výměnu informací mezi tajnými službami. Setkáním s Cameronem zahájil Hollande týden intenzivních diplomatických jednání.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér David Cameron a prezident François Holland před  Elysejským palácem

Premiér David Cameron a prezident François Holland před Elysejským palácem | Zdroj: ČTK

Hollande s Cameronem navštívili nejprve koncertní sál Bataclan, kde teroristé předminulý pátek při rockovém koncertě zabili téměř devět desítek lidí. Poté oba státníci vyzvali k intenzivnějšímu boji proti Islámskému státu.

Paříž chce letecké útoky zintenzivnit a Londýn se k nim hodlá připojit, zaznělo na společné tiskové konferenci. Tyto údery však musí nejprve schválit britští zákonodárci.

Klíčovým ve společném postupu proti takzvanému Islámskému státu je podle Camerona sdílení tajných informací mezi spojenci.

Zítra se François Hollande sejde ve Washingtonu k rozhovorům na podobné téma s americkým prezidentem Barackem Obamou.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme