Zablokování britského parlamentu přivedlo lidi do ulic, v Londýně se jich shromáždily stovky

Nejméně stovky lidí se ve středu večer shromáždily v centru Londýna, aby vyjádřily nesouhlas s ohlášeným přerušením zasedání parlamentu. Zaznívají hesla jako „zastavte puč“ nebo „hanba ti, Borisi Johnsone“ na adresu britského premiéra. Vláda se rozhodla na několik týdnů v září a říjnu přerušit fungování parlamentu, což někteří politici v čase vrcholící brexitové krize považují za nedemokratické.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé v Londýně protestují proti současnému politickému vývoji okolo brexitu | Zdroj: Reuters

Demonstranti se podle deníku The Guardian shromáždili na prostranství u budovy parlamentu ve čtvrti Westminster a následně proudili směrem k nedalekému sídlu šéfa vlády na Downing Street. Podle reportéra televize ITV Paula Branda byly v ulicích tisíce lidí.

Bude čas na debatu o brexitu? Johnson přeruší jednání britského parlamentu do 14. října, královna souhlasí

Číst článek

„Tohle není jenom obvyklý antibrexitový tábor. Mnozí z těch, co jsou tady, viděli zprávy a příspěvky na sociálních sítích a rozhodli se sem zajít po práci,“ napsal Brand na twitteru. Z účastníků byl podle něj cítit „obrovský, obrovský hněv“.

Ten míří hlavně proti premiérovi Johnsonovi, který slibuje, že Británii 31. října vyvede z Evropské unie za jakýchkoli podmínek, a naplní tak rozhodnutí britských voličů z referenda v roce 2016 společenství opustit.

Jeho rozhodnutí zastavit od druhého zářijového týdne do 14. října fungování parlamentu média chápají jako snahu omezit zákonodárcům možnosti na zablokování brexitu bez dohody.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme