Británie chce omezit počet přistěhovalců ze zemí mimo EU

Velká Británie chce snížit počet přistěhovalců ze zemí mimo Evropskou unii. Návrh ministryně vnitra Theresy Mayové patří k hlavním předvolebním slibům konzervativců, který měl mezi voliči velmi pozitivní odezvu. Souhlasí s nim i liberální demokraté, koaliční partneři konzervativců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Imigrace | Foto: Audiovisual service EU

Počet pracovníků přijíždějících do Británie ze zemí mimo Evropskou unii se sníží do dubna příštího roku na 24.000, což je o pět procent lidí méně, než kolik jich přijelo vloni.

Toto opatření je jen dočasné. Po konzultacích má být v příštím roce zaveden pevný systém omezování počtu přistěhovalců ze zemí mimo unii.

Ministryně vnitra Theresa Mayová řekla, že podobný systém má řada jiných zemí, například Spojené státy, Austrálie a Nový Zéland.

Záměrem vlády je snížit počet přistěhovalců na úroveň z 90. let, kdy do Británie přibývaly každým rokem desítky tisíc, nikoli stovky tisíc pracovníků.

Politický zpravodaj BBC uvádí, že vůči vládnímu návrhu se staví skepticky jak někteří zaměstnavatelé, tak labouristická opozice.

Milan Kocourek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme