Británie chce žadatele o občanství zkoušet z Monty Pythonů

Britská vláda připravila nové znalostní texty pro žadatele o státní občanství. Zkoušet je chce mimo jiné i z Monty Pythonova Létajícího Cirkusu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Monty Pythonův létající cirkus

Monty Pythonův létající cirkus | Foto: archiv autora

Imigranti budou muset prokázat, že znají stěžejní díla ostrovní literatury stejně jako třeba admirála Nelsona.

V nových testech nechybí ani otázky na humoristickou skupinu Monty Pythonův Létající Cirkus. Podle kritiků je test příliš složitý a připomíná spíše vstupní test na elitní veřejnou školu.

Celoživotní sen migrantů z Nigérie nebo Afghánistánu tak může ztroskotat například na neznalosti kultovní komedie Život Briana.

Uchazeči o britské občanství nebo povolení k trvalému pobytu musí správně zodpovědět tři čtvrtiny ze 24 otázek. Testu se podrobí jen ti migranti, kteří dosáhnou požadované znalosti anglického jazyka.

Kromě kulturního přehledu se budou úřady pídit po znalosti politických reálií nebo britských pamětihodností. Aby to cizinci neměli tak složité, na výběr budou mít ze čtyř možností.

Jiří Hošek, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme