Británie hlásí největší nárůst případů koronaviru od půlky ledna. Vláda se zhoršením počítá

Britská bilance nákaz koronavirem ve středu narostla o 42 302 případů, což je nejvyšší přírůstek od poloviny ledna. Pokračoval také růst dalších klíčových ukazatelů, přičemž počet hospitalizovaných pacientů s covidem-19 se dostal na nejvyšší hodnotu od konce března.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská vláda spoléhá na „ochrannou zeď“ v podobě očkování (Ilustrační foto) | Foto: Lucy Nicholson | Zdroj: Reuters

Počty nových nákaz v Británii rostou už od konce května a aktuálně jsou vyšší než loni na podzim. Čísla o hospitalizacích a úmrtích ale zatím zdaleka nejsou tak vysoká jako při předchozích vlnách epidemie v zemi.

Dvě třetiny dospělých obyvatel Británie už mají ukončené očkování proti covidu-19, alespoň jednu dávku vakcíny dostalo skoro 90 procent dospělé populace.

V Británii se za týden rozvolní protiepidemická opatření. Navzdory rostoucímu počtu nakažených

Číst článek

I hlášených obětí koronaviru ale přibývá a úterní informace o 50 nových mrtvých znamenala nejhorší denní součet od první poloviny dubna. Ve středu vláda oznámila dalších 49 úmrtí v rozmezí 28 dní od pozitivního testu na virus SARS-CoV-2, čímž celkový počet narostl na 128 530. Úmrtních listů, na nichž je mezi příčinami smrti uveden covid-19, Británie eviduje bezmála 153 tisíc.

Po tradiční aktualizaci oficiálních statistik, kterou ve středu zdržel blíže nespecifikovaný problém, také stoupl na 3615 počet nemocničních lůžek obsazených pacienty s covidem-19. To je stále méně než desetina maxima z uplynulé zimy, už nyní se ale začínají objevovat zprávy o tom, že některé britské nemocnice odkládají plánované zákroky.

Britská vláda počítá s tím, že situace se bude zhoršovat. V souvislosti s poslední vlnou rušení karanténních opatření, která je naplánovaná na začátek příštího týdne, zmiňoval ministr zdravotnictví Sajid Javid přírůstky nákaz potenciálně okolo 50 000 a později i kolem 100 000.

Vláda spoléhá na „ochrannou zeď“ v podobě vakcín a jejich prokázané účinnosti proti těžkému průběhu covidu-19. Premiér Boris Johnson nicméně varoval, že rozvolnění bude definitivní jen tehdy, pokud lidé budou opatrní.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme