V Británii zemřelo v souvislosti s koronavirem už přes sedm tisíc lidí. Nárůst o 938 je nové denní maximum

V britských nemocnicích už zemřelo 7097 lidí, u nichž se potvrdila nákaza koronavirem. Nová bilance ministerstva zdravotnictví znamená denní nárůst o 938 úmrtí, což je pro Británii nové maximum. Počet známých nakažených stoupl z 52 242 na 60 733, tedy bezmála o 8500. Dosud byl nejvyšší přírůstek v tomto směru zaznamenám v neděli, kdy bylo ohlášeno bezmála 6000 nových případů infekce.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé s rouškou procházejí městem Durham vna severu Anglie. | Foto: Lee Smith | Zdroj: Reuters

Británie je v souvislosti se šířením koronaviru SARS-CoV-2 jednou z nejhůře zasažených evropských zemí. Více pozitivně testovaných pacientů hlásí pouze Francie, Německo, Itálie a Španělsko, v Německu ovšem oficiální bilance uvádí výrazně nižší počet úmrtí.

Boris Johnson je ve stabilizovaném stavu. ‚Léčba u něj zabírá,‘ řekl mluvčí premiérovy kanceláře

Číst článek

Denní údaje o počtu nakažených i mrtvých v Británii poměrně rychle stoupají, na začátku minulého týdne hlásila vláda asi 2600 potvrzených případů nákazy a 180 úmrtí v rozmezí 24 hodin. Experti ovšem podle zpravodajského serveru BBC varují, že změny v celostátní bilanci nejsou příliš spolehlivým ukazatelem vývoje, protože „mohou částečně odrážet problémy v systému hlášení, spíše než skutečné změny trendu“. Deník Financial Times zase v úterý napsal, že úmrtí lidí na covid-19 se do hlášení britské vlády dostávají s průměrným zpožděním tří dnů.

Jedna z vládních poradkyň pro vědecké otázky ve středu médiím sdělila, že šíření viru se v Británii „nevymyká kontrole“. Angela McLeanová tuto „dobrou zprávu“ zčásti připisuje dramatickému poklesu v počtu lidí využívajících hromadnou dopravu.

Podvečerní tiskovou konferenci britského kabinetu vedl ministr financí Rishi Sunak, který se vyjádřil i ke zdravotnímu stavu premiéra Borise Johnsona. Ten je od pondělka kvůli těžkému průběhu koronavirem způsobované nemoci covid-19 na jednotce intenzivní péče v jedné z londýnských nemocnic, podle Sunaka se jeho stav nyní začal zlepšovat. „Na lůžku už seděl a pozitivně interagoval s lékařským týmem,“ řekl ministr financí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme