Británie by mohla zůstat v reformované EU, tvrdí Tony Blair. Nesouhlasíme, vzkazují labouristé

Spojené království by podle někdejšího ministerského předsedy Tonyho Blaira mohlo zůstat součástí reformované Evropské unie. Blair to řekl BBC s tím, že by unijní lídři mohli Británii nabídnout kompromis ohledně volného pohybu osob. Tenhle postoj už ale odmítla i Blairova mateřská Labour Party.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Někdejší ministerský předseda Tonyho Blair. | Foto: Clodagh Kilcoyne | Zdroj: Reuters

Bývalý britský premiér BBC řekl, že kdyby se stávající situace hodnotila z pohledu skutečných britských zájmů, pak by jednou z variant bylo setrvání ve zreformované Evropské unii.

Tony Blair zdůraznil, že nejde o momentální „vrtoch“, nýbrž o výsledek rozhovorů s předními evropskými politiky. Ti jsou prý ochotní k ústupkům ohledně volného pohybu osob tak, aby Spojené království mohlo zůstat součástí jednotného trhu.

Předseda Labour Party Jeremy Corbyn se pro Sky News od Blairových slov distancoval s tím, že strana uznává výsledek loňského referenda.

Místopředseda strany John McDonnell pak prohlásil, že labouristé nehodlají dál prohlubovat rozpory v britské společnosti způsobené brexitem.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme