Británie odkládá kvůli epidemii volby

Velká Británie stále bojuje s kulhavkou a slintavkou. Premiér Tony Blair už kvůli této nákaze odsunul termín voleb do místních zastupitelstev a zřejmě stejně bude postupovat i v případě parlamentních voleb.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Tony Blair učinil rozhodnutí o odložení plánovaných voleb do místních zastupitelstev v Anglii o víkendu ve svém venkovském sídle. V těchto dnech se očekávalo i rozhodnutí o uspořádání parlamentních voleb v celém Spojeném království. Premiér vzal v úvahu obavy různých kruhů z celé Británie v tom smyslu, že hlavní prioritou by měl být boj za zastavení slintavky a kulhavky.

Ministr vnitra Jack Straw zároveň předkládá parlamentu potřebná zákonná opatření, která umožní konání voleb později. Jde o první případ od druhé světové války, kdy jsou volby v Británii odkládány. Rozhodnutí volby odložit vítají představitelé opozice i řada poslanců vládní labouristické strany, i když někteří z nich s tímto rozhodnutím nesouhlasí.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme