Británie odkládá kvůli epidemii volby

Velká Británie stále bojuje s kulhavkou a slintavkou. Premiér Tony Blair už kvůli této nákaze odsunul termín voleb do místních zastupitelstev a zřejmě stejně bude postupovat i v případě parlamentních voleb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Tony Blair učinil rozhodnutí o odložení plánovaných voleb do místních zastupitelstev v Anglii o víkendu ve svém venkovském sídle. V těchto dnech se očekávalo i rozhodnutí o uspořádání parlamentních voleb v celém Spojeném království. Premiér vzal v úvahu obavy různých kruhů z celé Británie v tom smyslu, že hlavní prioritou by měl být boj za zastavení slintavky a kulhavky.

Ministr vnitra Jack Straw zároveň předkládá parlamentu potřebná zákonná opatření, která umožní konání voleb později. Jde o první případ od druhé světové války, kdy jsou volby v Británii odkládány. Rozhodnutí volby odložit vítají představitelé opozice i řada poslanců vládní labouristické strany, i když někteří z nich s tímto rozhodnutím nesouhlasí.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme