Britská policie pátrá, co otrávilo ruského exšpiona. Skripal v nemocnici bojuje o život

Britská policie se snaží určit, co stálo za pravděpodobnou otravou bývalého ruského špiona Sergeje Skripala a dosud neznámé ženy. Oba bojují v nemocnici o život. Náhlý kolaps někdejšího ruského špiona připomíná případ Alexandra Litviněnka.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sergej Skripal, někdejší plukovník ruské vojenské rozvědky GRU, během svého zadržení příslušníky tajných služeb. Záběr pochází z nedatovaného videa, lokace neznámá | Foto: RTR | Zdroj: Reuters

Policie zveřejnila záznam z bezpečnostní kamery z obchodního centra v Salisbury. Na snímku kráčí Skripal a mladá žena. O několik minut později byli oba nalezeni na nedaleké lavičce.

"Žena se o něj opírala a zdálo se, že je mrtvá. Muž podivně máchal rukama a hleděl na oblohu. Oba vypadali, že jsou už v jiném světě. Nevěděla jsem, jak jim pomoci," popsala situaci televizi BBC svědkyně.

Místo je stále policejně uzavřené, stejně jako nedaleká restaurace. Nad lavičkou vyrostl policejní stan.

Vyšetřovatelé zatím nevědí, co přesně se vlastně stalo. A dosud také nerozhodli, jestli budou incident řešit jako trestný čin. 

Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme