Británie po sobotní nehodě zpřísnila pravidla pro lety historických strojů na přehlídkách

Až na 20 by se mohl podle policie vyšplhat konečný počet obětí sobotní tragické nehody na letecké show u anglického Brightonu. Hawker Hunter z 50. let při ní narazil do skupiny aut na frekventované komunikaci. Letecký regulátor v Británii s okamžitou platností zpřísnil podmínky pro lety historických strojů na všech airshow v zemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U britského Brightonu pokračuje odstraňování následků nehody historické stíhačky Hawker Hunter | Zdroj: Reuters

Úřad pro civilní letectví až do odvolání zakázal akrobacii starších proudových strojů během letů nad souší. Letadla Hawker Hunter nesmějí až do vyšetření nehody do vzduchu vůbec.

Podle deníku Daily Telegraph se slavná akrobatická formace Královského letectva Red Arrows odmítla přehlídky na letišti Shoreham zúčastnit. Měla prý totiž obavy o bezpečnost celé akce.

Pořádající Royal Air Forces Association tyto informace odmítla s tím, že má mnohaletou zkušenost s organizováním podobných airshow, a že dodržela všechna bezpečnostní kritéria.

Média taky spekulují nad tím, že pilot Andy Hill neměl se stíhačkou Hawker Hunter vůbec letět, protože v programu figurovalo jméno jiného letce.

Obří jeřáb odstranil ze silnice A27 trosky zříceného letadla, které teď půjdou na expertízu.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme