Británie posílí ochranu proti terostickým útokům

Velká Británie posílí protiteroristická opatření na letištích, nádražích a dalších veřejných místech. Vybuduje nové zátarasy, vymezí zóny zákazu vjezdu a bezpečnostní experti vyškolí personál příslušných institucí. Týká se to také škol, divadel, nemocnic či nákupních středisek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýn | Foto: Marie Matúšů

Premiér Gordon Brown o tom rozhodl poté, co dostal výsledky analýzy potenciálně slabých míst britské infrastruktury. Tu si objednal po nedávných pokusech o atentát na letiště v Londýně a Glasgowě.

"Závěry této analýzy ukazují, že je zapotřebí zesílit fyzickou ochranu před případným bombovým atentátem. Nejprve se zaměříme na letiště a 250 nejvytíženějších vlakových nádraží, která jsou ohrožena nejvíc. Společnostem, které jsou zodpovědné za rušná prostranství, budou uděleny podrobné rady o tom, jak zlepšit bezpečnost a jak odhalit podezřelé chování. To zahrnuje tisíce divadel, restaurací, kin nebo hotelů."

Milan Kopp, Adam Weiss Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme