Británie pošle do Iráku před volbami další vojáky

Velká Británie vyšle do Iráku před nadcházejícími volbami dodatečných 400 vojáků. Oznámil to v parlamentě ministr obrany Geoff Hoon.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

násilí v Iráku

násilí v Iráku | Foto: EPA

Ministr Geoff Hoon řekl poslancům, že do jihovýchodního Iráku budou vysláni vojáci z prvního praporu skotských Královských střelců - budou tam na omezenou dobu před volbami, které se plánují na 30.ledna. Zpravodajové zaznamenávají, že bezpečnostní opatření v Iráku jsou zpřísňována po týdnu prudkých útoků povstalců, při kterých byli mezi jinými zabiti tři britští občané a guvernér Bagdádu.

Ministr Hoon řekl, že se neplánuje nasazení britských vojáků mimo oblast jejich současných operací. Nasazení dodatečných britských vojáků přichází po varování zpravodajských služeb, že hrozí násilnosti v blízkosti volebních místností. Vojáci mají chránit voliče před případnými útoky a šikanami.

Matka vojína Gordona Gentla, který byl zabit bombou iráckých povstalců, však prohlásila, že britští vojáci by měli být místo toho vysláni na pomoc do asijských oblastí zdevastovaných tsunami.

Milan Kocourek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme