Británie přijímá další kroky proti terorismu

Londýn chce zahájit tažení proti místním radikálním imámům a vytvořit databázi extremistů z celého světa, kteří se automaticky podrobí přísné prověrce před vstupem do země. Premiér Tony Blair také zvažuje uspořádání mezinárodní konference, která by se zabývala potíráním radikálů vyučujících na muslimských školách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyšetřování londýnských teroristických útoků

Vyšetřování londýnských teroristických útoků | Zdroj: ČTK

Policie vydala kompletní seznam 52 lidí, kteří zahynuli při londýnských bombových útocích ze 7.července. Zbývající 4 mrtví jsou pachatelé atentátů. Podle tohoto seznamu pochází většina obětí z Londýna a jiných částí Anglie, je mezi nimi ale také 14 cizinců, z toho jsou tři ženy z Polska a dále pak lidé z Grenady, Turecka, Austrálie, USA, Izraele, Afghánistánu, Francie, Itálie, Nového Zélandu, Rumunska a Mauritia.

Francie vytipovala deset imámů, které chce vyhostit ze země. Podle agentury AFP tito radikální muslimští duchovní působí především v Paříži, Lyonu a Marseille. Vyhošťovat z Francie všechny imámy, kteří vyzývají k vraždění, se v reakci na nedávné londýnské atentáty zavázal francouzský ministr vnitra Nicolas Sarkozy.

V Pákistánu mezitím zadrželi kvůli nedávným teroristickým útokům v Londýně více než dvě stovky islámských radikálů. Prezident Parvíz Mušaraf vyhlásil nulovou toleranci vůči těm, kteří se podílejí na nábožensky motivovaném násilí.

Milan Kopp, Marcela Pohanková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme