Británie řeší fiasko na stadionu v Manchesteru, klub musí divákům platit náhradu

Nevídaná blamáž provázela včerejší závěr anglické fotbalové Premier League. Zápas na Old Trafford v Manchesteru museli po nálezu podezřelého předmětu odložit a stadion evakuovat. Nakonec se ale ukázalo, že šlo o atrapu bomby, kterou tam zapomněli při bezpečnostním cvičení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie evakuovala fanoušky ze stadionu Old Trafford | Zdroj: Reuters

Pro Británii je to v době, kdy stále platí druhý nejvyšší stupeň teroristického nebezpečí, velká ostuda a bezpečnostní fiasko.

Atrapa nástražného systému vypadala opravdu jako bomba, pořadatelé a policisté proto brali situaci velmi vážně. I fotbalisté v šatně prý byli hodně znepokojení tím, co se děje.

Starosta Manchesteru Tony Lloyd, který je zároveň policejním komisařem, žádá oficiální vyšetřování. Mohlo by se zdát, že je viník jasný - soukromá firma, která atrapu nechala nalepenou páskou na dveřích toalety při středečním cvičení.

Média si ale kladou otázky, proč atrapu nástražného systému neobjevil personál stadionu při rutinních kontrolách, a že si to nikdo nedal do souvislosti se středečním cvičením.

Na druhé straně se pořadatelé a policisté velmi chválí, jak zvládli spořádaně evakuovat skoro 76 tisíc diváků, že nevznikla panika.

Poslední ligový zápas sezony se hraje zítra večer, řada fanoušků ho ale bude muset oželet. Manchester United proto oznámil, že vrátí vstupné těm, kdo nebudou moct dorazit.

Držitelé sezonních vstupenek z obou klubů, tedy i hosté z Bournemouthu, budou mít vstup zdarma. Jen tohle gesto vyjde na 3 miliony liber.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme