Spor Británie a Ruska: Nenecháme vyhrožování sankcemi bez odpovědi, zní z Moskvy

Ruské ministerstvo zahraničí v úterý upozornilo, že jakékoli vyhrožování sankcemi vůči Moskvě nezůstane bez odpovědi. Ruská diplomacie tak reagovala na spekulace kolem očekávané britské odpovědi na útok nervově paralyzující látkou proti bývalému ruskému agentovi žijícím na britském území.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský ministr zahraničí Boris Johnson a ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. | Foto: Maxim Shemetov | Zdroj: Reuters

Podle agentury Reuters ministerstvo zdůraznilo, že Moskva nebude reagovat na britské „ultimátum“, aby podala vysvětlení k incidentu, dokud Rusové nedostanou vzorky látky použité při otravě Sergeje Skripala a jeho dcery.

Co je Novičok, který měl otrávit agenta Skripala? Chemická zbraň, 'které se nic nevyrovná'

Číst článek

Moskva upřesnila, že neodpoví na výzvu Londýna, dokud nezačnou Britové jednat v souladu s Úmluvou o zákazu vývoje, výroby, skladování a použití chemických zbraní (CWC), která předpokládá společné vyšetřování při tomto druhu incidentů.

Ruské ministerstvo dodalo, že Moskva není zapletena do otravy Skripala, který svého času předal cenné informace o působení ruských agentů v západní Evropě a zejména v Británii britské zpravodajské službě.

Ruská diplomacie si dnes podle agentury TASS předvolala britského velvyslance Laurence Bristowa, aby oficiálně protestovala proti pondělním výrokům britské premiérky Theresy Mayové, že za útokem patrně stojí Rusko. Bristow zase prvnímu náměstkovi ruského ministra zahraničí Vladimiru Titovi řekl, že Londýn trvá na tom, aby Moskva podala vysvětlení k incidentu.

Podle Reuters Bristow také řekl, že Mayová ve středu oznámí, kdo je odpovědný za otrávení Skripala.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme