Británie se připravuje na čtvrteční parlamentní volby

Ve Velké Británii končí předvolební kampaň. Ve čtvrtek rozhodnou občané země svými hlasy o tom, kdo bude příští čtyři roky premiérem. Volební místnosti se otevřou v osm hodin ráno. Vůdce Labouristů Tony Blair řekl, že jeho straníci povedou kampaň ve všech částech Británie až do zavření volebních místností zítra večer. Hlavním volebním námětem je hospodářství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýn

Londýn | Foto: europa.eu.int

Vůdce konzervativců Michael Howard na středečním volebním shromáždění slíbil novou naději pro celou Británii, která se v posledních letech ocitla v zajetí neúspěšné vlády mrhající penězi daňových poplatníků. Vůdce liberálních demokratů Charles Kennedy se domnívá, že varování Labouristů před dopadem hlasů odevzdaných liberálním demokratů je důkazem strachu Labouristů z jejich volební kampaně.

Podle nejnovější ankety otištěné v londýnských Timesech mají Labouristé 41 procentní podporu voličů, konzervativci jen 27 a liberální demokraté 23 procentní podporu.

Milan Kocourek, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme