Británie také odmítá vídeňskou dohodu

Britská vláda odmítla víděňskou dohodu mezi OSN a Irákem o návratu zbrojních inspektorů do země. Ministr zahraničí Jack Straw po oznámení vídeňské dohody uvítal úsilí šéfa týmu inspektorů Hanse Blixe, avšak práce Blixova týmu není alternativou nové rezoluce OSN, která by zajistila nikterak neomezený přístup na všechna místa v Iráku, která jsou v podezření, že jsou tam skladovány chemické a bilogické zbraně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka Iráku

Premiér Tony Blair včera na výroční konferenci vládní Labouristické strany řekl, že v sázce není autorita Spojených států nebo Británie, nýbrž autorita SPojených národů jako takových. Zpravodajové poznamenávají, že odmítavý postoj vlády vůči Vídeňské dohodě představuje určité dilema pro premiéra, jemuž hrozí roztržka ve vládě. Ministryně pro zámořský rozvoj opět prohlásila, že jakýkoli jednostranný zásah bez autority OSN by vytvořilo velmi nebezpečnou situaci pro celý svět.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme