Česko předalo do Británie 28letého muže, který je stíhán kvůli tragické dopravní nehodě

Česká republika minulý týden předala do Británie osmadvacetiletého občana, který je stíhán v souvislosti s loňskou tragickou dopravní nehodou v hrabství Severní Yorkshire. V úterý to uvedla některá britská média včetně zpravodajské společnosti BBC, podle nichž Zdeňka Pulka britští policisté převzali na základě evropského zatykače. Čech čelí obvinění, že zavinil smrt člověka neopatrným řízením.

York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská policie (ilustrační foto) | Foto: Neil Hall | Zdroj: Reuters

Nehoda z loňského října stála život 63letého motocyklistu, jehož stroj se na silnici u obce Sherbury in Elmet srazil s Pulkovým automobilem. Den po kolizi Brit v nemocnici podlehl zraněním.

Pražský okruh na čtyři hodiny zablokovala u Jesenice srážka kamionů, jeden člověk zemřel

Číst článek

Regionální rozhlasová stanice Minster FM na svém webu uvádí, že Pulko byl zkraje vyšetřování zadržen, následně jej ale policie propustila, načež se podezřelý přestěhoval do Prahy. Soud ve městě York na něj v červnu vydal zatykač, když se dotyčný nedostavil k soudnímu stání.

Policisté z Yorkshire si pro Pulka do ČR přiletěli v pátek, napsalo BBC. V sobotu pak stanul před soudem, kde učinil prohlášení o své nevině. Nyní je muž nadále ve vazbě, další soudní stání jej čeká 16. prosince.

O případu muže stejného jména rozhodl podle oficiálních internetových stránek Krajský soud v Ostravě 7. listopadu.

Evropský zatýkací rozkaz, který v ČR funguje od listopadu 2004, nahradil zdlouhavé postupy vydávání, které mezi státy EU existovaly do té doby. Člověk, který je na základě evropského zatykače zadržen, je rychle předán do země, která ho požaduje. Děje se tak na základě přímé spolupráce mezi justičními orgány a na rozdíl od vydávacího procesu tak není k předání třeba souhlas ministra spravedlnosti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme