Británie varuje před vážnými následky teheránských útoků

Británie žádá po napadení své ambasády v Teheránu potrestání viníků. Podle Londýna nese vinu íránská vláda, která katastrofálně selhala při ochraně britského majetku a zaměstnanců.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Íránský protest proti Velké Británii

Íránský protest proti Velké Británii | Zdroj: ČTK

Britský ministr zahraničí William Hague zdůraznil, že Spojené království událost bere mimořádně vážně. Podle něj jde o nedodržení Vídeňské konvence, která požaduje ochranu diplomatů a jejich prostoru za všech okolností.

„Bezpečí našich lidí považujeme za naprostou prioritu. Za odpovědnou považujeme íránskou vládu. Dali jsme jí jasně najevo, že musí neprodleně podniknout kroky na ochranu britských pracovníků, zajistit vrácení majetku a areály bezodkladně zabezpečit,“ prohlásil Hague.

ČTĚTE TAKÉ: Íránci zaútočili dvakrát na britskou ambasádu

Stovky radikálních studentů zaútočily na dva britské diplomatické komplexy v íránské metropoli, odkud je musely vytlačit až zásahové jednotky.

Útočníci provolávali "smrt Anglii“, házeli zápalné lahve, rozbíjeli okna a pálili britské vlajky na protest nově vyhlášeným britským sankcím proti jejich zemi. Zprávy o tom, že útočníci zadrželi také skupinku britských rukojmí, se nakonec nepotvrdily.

Jitka Malá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme