Británie víc vojáků do Iráku nepošle

Velká Británie nebude následovat kroky amerického prezidenta George Bushe a do Iráku už nevyšle žádné další jednotky. V reakci na Bushovu novou strategii pro Irák to uvedla britská ministryně zahraničí Margaret Beckettová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

násilí v Bagdádu neustává | Zdroj: ČTK

Podle britské ministryně zahraničí oznámení prezidenta Bushe a souhlas iráckého premiéra Málikího svědčí o odhodlání řešit nesnadnou situaci zvláště v Bagdádu. "My to vítáme a doufáme," řekla Margaret Beckettová, "že společné úsilí vyřešit tuto velmi obtížnou bezpečnostní situaci, která podkopává úsilí napravit jiné věci v Iráku, se setká s úspěchem."

Prezident Bush ve svém projevu řekl, že vyslání dodatečných vojáků pomůže ukončit násilí a přiblížit den, kdy američtí vojáci budou směřovat zpátky domů. Ministryně Beckettová poznamenala, že britští vojáci jsou již zapojeni do obdobné operace na jihu Iráku. "My řešíme bezpečnostní situaci v Basře a v současné době není naším záměrem posílat více vojáků," dodala šéfka britské diplomacie.

Milan Kocourek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme