Británie zakázala přepravu zásilek do rizikových oblastí

Po dalším zasedání bezpečnostního výboru vláda Velké Británie utužuje předpisy v letecké nákladní přepravě zákazem letecké přepravy zásilek do Somálska a Jemenu. Podle ministryně vnitra mohou existovat vazby mezi teroristickými skupinami v obou zemích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté prohledávají letadlo společnosti UPS | Foto: ČTK

Ministryně Theresa Mayová oznámila v parlamentním prohlášení také zákaz letecké přepravy náplní do tiskáren o váze přes půl kilogramu v příručních zavazadlech v Británii.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zahraniční zpravodaj ČRo ve Velké Británii Milan Kocourek informuje o britském zákazu přepravy zásilek kvůli hrozbě terorismu

Po schůzce zvláštního bezpečnostního výboru britské vlády zvaného Cobra ministrině řekla, že vláda nemá informace o jakémkoli teroristickém útoku, avšak přehodnocuje všechny stránky bezpečnosti letecké dopravy.

K tomuto opatření britská vláda přistoupila po pátečním objevu nevybuchlých náloží zaslaných v nákladních letadlech z Jemenu do Spojených států na letišti East Midlands ve střední Anglii.

Milan Kocourek, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme