Británie zavádí opatření proti přílivu nekvalifikovaných zájemců o práci

Počet osob registrovaných na práci z bývalých komunistických zemí střední a východní Evropy v poslední době klesl, ale britská vláda hodlá omezovat také příliv nekvalifikovaných zájemců o práci v Británii. Jedním z důvodů jsou obavy z prudkého nárůstu počtu cizích přistěhovalců bez potřebných kvalifikací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýn | Foto: Marie Matúšů

Poradní výbor vlády pro migraci vypracoval seznam profesí s požadovanými kvalifikacemi, které budou vítány. Jsou to na příklad učitelé matematiky a fyziky a vysoce kvalifikovaní lékaři a zdravotní sestry, ale nikoli odborníci na informační technologii, porodní asistentky a pracovníci v pečovatelské službě.

Jak vysvětlil předseda výboru pro migraci profesor David Metcalf v rozhovoru pro rádio BBC, zaměstnavatelé budou muset splnit tři podmínky pro přijetí zájemce o práci z některé země mimo Evropu. Jsou to požadovaná kvalifikace, prokazatelný nedostatek místních odborníků a výhledovost dotyčné osoby z hlediska dlouhodobého příspěvku v daném oboru.

Nový systém nahrazuje dřívější vystavování britských pracovních povolení. Ještě přísněji se Spojené království staví k ilegálním přistěhovalcům, pracujícím načerno.

Milan Kocourek, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme