Británie zažívá nezvyklou vlnu veder, podle expertů už mohla zavinit předčasnou smrt 650 lidem

Neobvyklou vlnu veder zažívá už dva týdny Velká Británie. Ta má nakročeno k překonání rekordu v minimu srážek za měsíc červenec. Hlavní starší lidé si s vysokými teplotami neumějí poradit. Meteorologové i média chrlí jedno varování za druhým.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé se osvěžují v londýnské části Marble Arch | Zdroj: Reuters

Spojené království jde z extrému do extrému. Po loňském nejdeštivějším létu za 100 let a nejchladnějším jaru za půlstoletí se Británie nemůže vymanit ze sevření vysokých teplot.

Podle statistiků z londýnského Ústavu hygieny a tropické medicíny už v souvislosti s vedry mohlo předčasně zemřít na 650 lidí.

Kolabují cestující ve veřejné dopravě nebo poštovní doručovatelé. Z obchodů zmizely elektrické ventilátory a hasiči varují před požáry na troud vyschlých městských parků.

Na několika místech země, včetně londýnského nádraží Waterloo, se horkem zkroutily koleje. Britové zjišťují, že jim chybí letní infrastruktura a že mají třeba katastrofální nedostatek venkovních bazénů.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme