Británie zažívá novou beatlemánii, vychází kolekce alb i videohra

Velkou Británii zasáhla nová vlna beatlemánie. Fanoušci s velkým nadšením vítají vydání všech alb legendární britské skupiny s remasterovaným zvukem a také jednu specialitu. Tou je hudební videohra The Beatles: Rock Band.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Společný počin vydavatelství Apple Corps a EMI Music znamená, že zájemci si mohou koupit všech 13 původních studiových nahrávek The Beatles upravených do stereo formátu, které nahrazují předchozí remasterované verze z roku 1987.

Přehrát

00:00 / 00:00

Milan Kocourek o nové vlně beatlemánie v Británii

Kromě toho kolekce zahrnuje první a druhý díl alba Past Masters, které jsou nyní na jedné desce, takže celý balíček přichází ve 14 nahrávkách na 16 discích. Například obchod HMV nabízí celou kolekci za 170 liber s poznámkou, že kupující de facto ušetří 35 liber.

Například obchod HMV nabízí celou kolekci za 170 liber s poznámkou, že kupující de facto ušetří 35 liber.

Zájem nepolevuje ani po 40 letech

Podle názoru redakce listu Daily Telegraph ani 40 let po rozpadu kapely zájem o "Brouky" nikterak neutuchá. Když si Britové před měsícem připomínali čtyřicáté výročí od focení obalu na desku Abbey Road, sešly se na místě stovky fanoušků a novinářů z celého světa.

V Británii se teď Beatles všude dívají z reklamních poutačů, televizní a rozhlasové stanice vysílají filmy i nahrávky z vystoupení populární čtveřice. Na davy zájemců se v souvislosti s vydáním kolekce alb připravují i obchody, které očekávají velké fronty.

Paul McCartney se nechal slyšet, že fanoušci by se mohli dočkat nabídky písní Beatles i přes internet. Zatím ale vše vázne na dohodě s vydavatelem EMI. V budoucnu není vyloučené ani to, že zbylí Brouci a dědicové vytvořili vlastní online hudební obchod.

Mladé fanoušky lákají Beatles videohrou

Ještě větší pozornost se soustředí na videohru, která by měla přitáhnout k Beatles novou generaci fanoušků. S nápadem přišel syn George Harrisona Dhani. Hra nabízí čtyři animované brouky, 45 písní a sedm prostředí, mezi kterými nechybí liverpoolský klub Cavern, newyorský stadion Shea nebo studio Abbey Road. Atmosféru doplňuje autentický zvuk obecenstva Beatles.

Paul McCartney je z videohry nadšený. Podle něj by pobavila i Johna Lennona a George Harrisona. Vdova po Lennonovi Yoko Ono potvrdila, že John byl pro každý nevšední a zajímavý nápad. Spokojený je také Ringo Starr.

Spekuluje se i nad tím, zda se příznivci dočkají od Beatles i nějakých hudebních novinek. Možností je nahrávka koncertu z roku 1963 v Bournemouthu, tedy z doby, kdy ještě o skupinu neměla média takový zájem. Mluví se také o písních z bílého dvojalba.

Milan Kocourek, Martin Hromádka, Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme