Británie zmírnila bezpečnostní opatření na letištích

Britská vláda zmírnila bezpečnostní opatření, přijatá po zmařeném pokusu o teroristický útok, na čtvrtý, tedy "závažný" stupeň. Na všech letištích nadále pokračují velmi přísné kontroly cestujících, které jsou důvodem zpožďování a rušení letů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čekající letadla | Zdroj: ČTK

Podle ministra vnitra Johna Reida se snížení stupně teroristického ohrožení zavádí proto, že nebezpečí útoku je nyní vnímáno jako "vysoce pravděpodobné", zatímco doposud bylo "bezprostřední".

Změna znamená, že cestující si nyní budou smět vzít do letadla příruční zavazadlo, ačkoli některá omezení trvají. I když ministr dopravy Douglas Alexander oznámil platnost nových opatření ode dneška, správa na letištích Heathrow, Gatwick a Stansted vyzývá cestující, aby ještě dnes dodrželi zákaz osobních zavazadel, protože úprava platí až od zítřka.

Povolené příruční zavazadlo může mít maximální rozměry 45 x 35 x 16 centimetrů, což je zhruba polovina dřívější velikosti. Veškeré tekutiny jsou nadále zakázány.

Bezpečnostní opatření na letištích zmírnily i Spojené státy. Nejvyšší stupeň kontroly ale stále platí pro lety mezi USA a Británií.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme