Británie zřejmě přijme tisíce uprchlíků z táborů OSN na syrské hranici

Velká Británie pravděpodobně přijme tisíce syrských běženců. Naznačil to ministerský předseda David Cameron, který kvůli dosavadnímu odmítavému postoji vlády čelil stále tvrdší kritice. Británie nejspíš přijme migranty, kteří se teď tísní v uprchlických táborech OSN na syrské hranici.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský premiér David Cameron

Britský premiér David Cameron | Zdroj: Reuters

Britská média se shodují, že Cameron podlehl tlaku veřejného mínění.

Klíčové možná byly záběry utonulého syrského chlapce Ajlana Kurdího. Premiér uvedl, že coby otec cítí hluboké pohnutí, a zdůraznil, že Británie dostojí svým morálním závazkům.

Ministerský předseda připomněl, že už před časem poslal do Středomoří loď Královského námořnictva zachraňovat tonoucí běžence.

Visegrádská čtyřka bude v Praze hledat společnou řeč v otázce uprchlíků

Číst článek

Kromě přijetí tisícovek syrských uprchlíků plánuje Británie posílat více humanitární pomoci na Blízký východ. Londýn chce také zintenzivnit snahu o nalezení politických řešení pro Sýrii a Libyi.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme