Británii se stále nedaří zastavit šíření epidemie

Infekce slintavky a kulhavky ve Velké Británii je stále na vzestupu. Nově bylo zasaženo několik desítek farem, čímž celkový počet stoupl nyní na 368. Na pomoc při spalování zvířat v jihozápadní Anglii byli povoláni vojáci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Asi stovka vojáků byla povolána, aby v hrabství Devon asistovala v roli poradců při spalování utracených zvířat. Rozhodnutí o jejich nasazení přichází v době, kdy má v jihozápadním Skotsku začít hromadná porážka zdravých zvířat. Nejnovější postup vlády se setkal s ostrou kritikou konzervativní opozice, která dosavadní opatření kabinetu na zastavení infekce slintavky a kulhavky zatím podporovala. Jak uvádí spolupracovník Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu v Londýně Milan Kocourek, povolání hrstky vojáků opozice považuje v současné situaci za zcela nedostatečnou odpověď. K tomu telefonát našeho spolupracovníka ve Spojeném království Milana Kocourka.

Milan Kocourek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme