British Airways zrušily kvůli stávce polovinu letů

První den stávky palubního personálu British Airways zrušil zhruba polovinu všech letů do zámoří i do Evropy. Letušky a stevardi ostrovního dopravce požadují lepší pracovní a platové podmínky. Kvůli nim muselo své cestovní plány změnit kolem třiceti tisíc cestujících.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na letišti | Foto: Jan Rosenauer

Odboráři letecké společnosti také požadují nazpět svoje zaměstnanecké výhody, hlavně pak slevy na letenky. „Vedení firmy bylo ochotno přistoupit na znovuzavedení zaměstnaneckých výhod pouze pokud budou součástí většího balíčku. To byl ten bod, na kterém se s odbory nemohly přes víkend dohodnout,“ vysvětlil příčinu stávku spolupracovník Českého rozhlasu ve Velké Británii Ivan Kytka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Stávku palubního personálu British Airways sleduje spolupracovník Českého rozhlasu ve Velké Británii Ivan Kytka.

Vedení British Airways v těchto chvílích sčítá ztráty ze zrušených letů. Pohybují se řádově v milionech liber. Kolem letiště Heathrow stály během dne hlídky, které měly zabránit palubnímu personálu, jenž se ke stávce nepřipojil, k nástupu do práce.

Z Heathrow nicméně vzlétla asi polovina letů do zámoří a také do Evropy. Kromě jiného taky tři ze čtyř pravidelných letů British Airways z Londýna do Prahy.

Jde o první ze tří pětidenních stávek, vyhlášených odborovým svazem UNITE po neúspěšném pokusu vyřešit táhnoucí se spor s vedením Britských aerolinií. Tato stávka potrvá do pátku 28. května.

Igor Maňour, Ivan Kytka, Veronika Sedláčková, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme